Διαγωνιστικό πρόγραμμα ταινιών ντοκιμαντέρ 2019

  1. Ανακαλύπτοντας το Αύριο / Inventing Tomorrow, Laura Nix, USA | India | Indonesia | Mexico 2018. 105’ (12+)
  2. Ο Σπορέας / The sower, Melissa Elizondo Moreno, Mexico 2018, 85’ (8+)
  3. Η Μαγική ζωή της V / The magic life of V, Tonislav Hristov, Finland | Denmark | Bulgaria 2019, 82’ (14+)
  4. Anbessa, Mo Scarpelli, USA / Italy 2019, 85’ (8+)
  5. Μοχάμεντ Αλί / Mohammend Ali, Umit Koreken, Tourkey 2019, 75’ (12+)
  6. Οι Πολικές Καμήλες / The arctic camels, Karl Emil Rikardsen, Norway | Denmark | Sweden | Mogolia 2019, 77’
    ( 8+)
  7. Χάλκινα Ίχνη ενός Ονείρου / Copper notes of a dream, Reza Farahmand, Iran| Canada 2019, 88′ ( 10+)
  8. Τρέχει στο αίμα μου / In my bloom it runs, Maya Newell, Australia 2019, 84’ ( 12+)
  9. Η Ίνγκα ακούει / Inga Can Hear, Kaspars Goba, Latvia 2018, 64’ (+12)
  10. Κάποιο Κορίτσι / One girl, Rosa Russo, U.K. | Italy | Finland | Romania | Palestine, Sudan 2018, 64’ (10+)
  11. Καμπούλ, Πόλη στον ‘Άνεμο / Kabul, city in the wind, Abouzar Amini, Netherlands | Japan | Afganistan 2018, 88’ (12+)
  12. Μια γραμμή που δεν τη βλέπουν τα πουλιά / A line birds cannot see, Amy Bench, USA 2019, 9’ (10+)
  13. 19.91 , Emilia Sniegoska, Poland 2019, 24’ (12+)
  14. Ψηλά το Κεφάλι / Chin Up, Joanne Salmon, U.K. 2018, 5’ (7+)
  15. Obon, Andre Hormann & Anna Samo, Germany 2018, 15’ (12+)
  16. Κλόουν. Ο Μπαμπάς μου πίνει / Clown, my daddy drinks, Torgeir Kalvehagen, Norway 2019, 21’ (8+)
  17. Αγκάλιασέ με / Abrazame, Jas Pitt, Argentina 2018, 26’ (10+)
  18. Καμάλι / Kamali, Sasha Rainbow, U.K. | India 2019, 24’ (10+)
  19. Κόλπα του Τσίρκου / Circus Movements, Lucas Berger & Mario Gajo de Carvalho, Portugal | Germany | Austria | Ethiopia 2019, 15’ (3+)
  20. Τα Παιδιά της Πεδιάδας / Lowland Kids, Sandra Winther, USA 2019, 22’ (12+)
  21. Τη Μέρα που είδαμε το Ηφαίστειο / This day we saw the volcano, Dagmara Myskiel, Chile 2019, 13’ (8+)
  22. Σανδάλια / Opinci (My father’s shoes), Anton & Damian Groves, Romania 2019, 18′(8+)
  23. Ο Θείος Τομάς, Λογαριάζοντας τις μέρες / Uncle Thomas Accounting for the days, Regina Pessoa, Portugal | France | Canada 2019, 13’ (10+)
  24. Αδελφές Ψυχές / Soul mates, Vassilis Loules, Team of pupils, Greece | Germany 2019, 20’ ( 6 +)
  25. Ad Astra, Αisha Sultanbekova, Kyrgyzstan 2019, 15’ (8-14)
  26. Η Ιστορία της Φικά και της Φιντάν / Fika and Fida’ s Story, Delavar Dustanian, Iran 2018, 25’ (4 – 12)
  27. Τα Παιδιά του Λιμανιού / HarburBoys, Marjam Marks, The Netherlands 2018, 16’ (10+)
  28. Η Κοκκινάδα του Κόκκινου / The redness of red, Emily Downe, U.K. 2018, 4’ [Doc/Animation] (12+)
  29. Κανείς δεν θέλει να ‘ναι αυτός ο τελευταίος / Nadie quiere ser ese último, Azul Selser, Argentina 2019, 12′ (10+)

Αναλυτικές πληροφορίες για τις ταινίες και για τις ώρες προβολής τους στο Πρόγραμμα

News