Διαγωνιστικό πρόγραμμα ταινιών ντοκιμαντέρ

Το Φεστιβάλ Ολυμπίας ανακοινώνει τις επιλεγείσες ταινίες για το διαγωνιστικό πρόγραμμα ταινιών ντοκιμαντέρ της 23ης διοργάνωσης (28.11-05.12.2020). Θα διαγωνιστούν οι εξής 27 ταινίες:

  1. A second family, Susanne Maria Krauss, Ramón Sánchez Orense, Republic of the Congo, 2019, 8’
  2. Armed lullaby, Yana Ugrekhelidze, Germany, 2019, 9’
  3. Asho, Jafar Najafi, Iran, 2019, 30’
  4. Awlad, Ane Irazabal,Cosimo Caridi, Spain- Jordan- Greece- Germany, 2019, 65’
  5. Ayana, Aidana Topchubaeva, Kyrgyzstan, 2019, 21′
  6. Bertha and the wolfram, Tijs Torfs, Belgium, 2020, 16′
  7. Bird Boy, Simon Lereng Wilmont, Denmark, 2019, 22′
  8. Blue eyes and colorful my dress, Polina Gumiela, Bulgaria- Germany, 2020, 55’
  9. Bonfire at Dawn, Koichi Doi, Japan, 2019, 72’
  10. El vulcano, Oleksandr Hoisan, Ukraine, 2020, 14’
  11. Family2, Yifan Sun, Poland, 2019, 25′
  12. Far From You I Grew, Marie Dumora, France, 2020, 102’
  13. For Me And Others Like Me, Sein Lyan Tun, Myanmar, 2019, 30’
  14. Good morning Mr Fotis, Dimitra Kouzi, Greece, 2020, 71′
  15. I bleed, Tiago Minamisawa, Bruno H Castro, Guto BR, Brazil, 2019, 7’
  16. Little Ballerinas, Anne-Claire Dolivet, France, 2020, 90’
  17. Milady, Giulia Tivelli, Flavia Scardini, Italy, 2019, 18’
  18. My other son, Gustavo Alonso, Argentina, 2019, 11′
  19. Orchestra from the Land of Silence, Lucia Kašová, Slovakia, 2020, 30’
  20. Our Island, Lennah Koster, Netherlands, 2019, 16’
  21. Pearl of the Desert, Pushpendra Singh, India-South Korea, 2019, 84’
  22. Sandlines, the Story of History, Francis Alÿs, Iraq, 2020, 61’
  23. Shadow of your Childhood, Mikhail Gorobchuk, Russia, 2019, 21’
  24. Tales of the Prison Cell, Abel Visky, Hungary-U.K.-Croatia, 2020, 84’
  25. The Golden Buttons, Alex Evstigneev, Russia, 2020, 20’
  26. To the Moon and Back, Sara Kolster, Netherlands, 2019, 16’
  27. Winter Lake, Petteri Saario, Finland, 2019, 15’

Αναλυτικές πληροφορίες για τις ταινίες μπορείτε να δείτε εδώ.

FeaturedΝέα