Πέμπτη / Thursday 6/12

Πύργος – Απόλλων / Pyrgos – Apollo Theatre

16:00 ΦΟΙΤΗΤΙΒΙΣΜΑΤΑ – ΔΙΑΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΑΠΛΑΣΗ
18:00 ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ 9 / COMPETITION 9
Animation μικρού μήκους / Short animation films
Διαστημικός περίπατος / Solar walk, Réka Bucsi, Denmark, 2018, 21΄
Πεταλούδα / Butterfly, Maryam Khalilzadeh, Iran, 2017, 12΄
Μυθοπλασίας μικρού μήκους / Short fiction films
Η αντικαταστάτρια / Shadow boxer, Andreas Bøggild Monies, Denmark, 2017, 22΄
Νουρ / Nur, Gal Lin, Israel, 2018, 14΄
Μυθοπλασίας μεγάλου μήκους / Feature fiction films
Κλεό και Πολ / Cleo and Paul, Stéphane Demoustier, France, 2018, 60’
20.15 ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ 10 / COMPETITION 10
Animation μικρού μήκους / Short animation films
Γατίσιες μέρες / Cat days, Jon Frickey, Germany-Japan, 2018, 11΄
Το κυνήγι / The hunt, Alexey Alekseev, France, 2017, 6΄
Μυθοπλασίας μικρού μήκους / Short fiction films
Ρόζα η κλαψιάρα / Cry Rosa, Imogen Murphy, Ireland- UK, 2017, 20΄
Ο Βάλτος / Bog Hole, Torfinn Iversen, Norway, 2018, 13’
Μυθοπλασίας μεγάλου μήκους / Feature fiction films
Τα κριθαροχώραφα στην άλλη πλευρά του βουνού / Barley fields on the other side of the mountain, Tian Tsering, UK, 2017, 88’

Αμαλιάδα / Amaliada – Cine Cinema 1

18.00 ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ 8 / DOC COMPETITION 8
Ενδιάμεσα / In between, Nikos Katsos-Christos Stefanou, Greece, 2017, 22’
Ευτυχισμένοι πρίγκιπες / Happy princes, Panos Deligiannis, Greece, 2018, 82’
(Θα ακολουθήσει συζήτηση με τους σκηνοθέτες των ταινιών / Q&A with the directors)
20:00 ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ 9 / DOC COMPETITION 9
Είμαι ο Λέων των Κυθήρων / I am the Lion of Kythera, Giorgos Didimiotis, Greece, 2018, 7’
(Παρουσία του σκηνοθέτη / Q&A with the director)
Τρε Μέισον Ντασάν / Tre Maison Dasan, Denali Tiller, USA, 2018, 94
(Θα ακολουθήσει συζήτηση με τη διεθνώς αναγνωρισμένη σκηνοθέτιδα Denali Tiller, τον οχτάχρονο πρωταγωνιστή Dasan Lopes και τον παραγωγό Andrew Freiband / Q&A with Denali Tiller, 8 year old protagonist Dasan Lopes and executive and impact producer Andrew Freiband)
Advertisements